__________________________________________________________________________________________________________________________________

Joukkueessa innokkaita pelaajia on tällä hetkellä mukana n. 25. Pyrimme harjoituksissa ja peleissä järjestämään kaikille pelaajille sopivan tasoisia haasteita. Olemme kaksikielinen joukkue, puhumme sekä suomea että ruotsia iloisesti sekaisin kentällä!

Tavoitteenamme on kehittyä sekä joukkueena että yksilöinä, mutta ennen kaikkea pitää hauskaa ja luoda kannustava ilmapiiri, jotta pelaajat pysyisivät lajin parissa mahdollisimman pitkään.

Joukkueeseen mahtuu uusia pelaajia, otathan yhteyttä joukkueenjohtajaamme tai valmentajaamme ja tule mukaan!

I lag har vi för tillfället ca 25 ivriga spelare. Vi försöker ordna så att var och en får spela och träna på en passlig nivå och får tillräckligt med utmaningar. Vi är ett tvåspråkigt lag, vi talar både svenska och finska på planen! Vårt mål är att utvecklas som ett lag och som individer men framför allt att ha roligt och att skapa en uppmuntrande atmosfär, så att spelarna skulle trivas och hålla på med grenen så länge som möjligt.

Det ryms nya spelare med i laget, ta kontakt med vår lagledare eller tränare och kom med!

 

Terveisin Naisten Edustus / Hälsningar Kvinnornas representativa

Instagram

 

TOIMIHENKILÖT:

 

Team email: naiset.edustus@sibbo-vargarna.fi

 

  puh: privat email:

Joukkueenjohtaja/Lagledare & Rahastonhoitaja / Kassör:

   
Harri Kuusimurto 0407360752    harrikuusimurto(at)outlook.com
     
Valmentajat/Tränaren:    
Magnus Sundman 0400473612    magnus.sundman(at)hotmail.fi   
Danial Khaledi (vastuuvalmentaja) 0443421219  
Janica Sundbäck 0400 014002   janica.sundback(at)gmail.com    
     
Huoltaja:    
Toni Malinen   toni.m.malinen(at)gmail.com   
     

 

TEHTÄVÄT:

    Jojo  Päävalmentaja  Apuvalmentajat  Huoltajat  Pelaajat 
             
Kausisuunnittelu   x x x x x
Joukkueen yhteyshenkilö   x        
Valmentajien yhteyshenkilö     x      
Joukkueen toiminnan koordinointi   x x      
Kommunikointi WhatsApp  x x x x x
  Web x        
  MyClub x        
Pelaajahallinto   x        
Pelaajamaksujen koordinointi   x        
Pelipassien koordinointi           x
Vakuutusten koordinointi           x
Maksuliikenteen hoitaminen   x        
Varainkäyttöarvion laatiminen & seuranta   x        
Harjoitusten suunnittelu & vetäminen     x x    
Harjoituspäiväkirjan pitäminen ja toimittaminen   x        
Valmentaminen pelitapahtumissa     x x    
Pelaajien kehittymisen seuranta     x x    
Yhteistyö seuran valmennuspäälikön kanssa     x      
Otteluiden peliryhmien tiedottaminen&koordinointi     x      
Otteluiden sähköiset pöytäkirjat   x        
Tulospalvelun päivittäminen   x        
Pelaaajien varustetilaukset poislukien peliasut           x
Joukkueen yhteiset varusteet   x        
Huoltolaukun varustelu         x  
Varustelogistiikan koordinointi   x        
Huoltotehtävät peleissä         x  
Pelaajien kuljetukset           x

 

 

 

 

HARJOITUKSET:

Joukkueemme harjoittelee Lival Areenalla, Söderkullan tekonurmella ja Sydämen salissa… ajat ja paikat vaihtelevat, katso kalenteri sivulta tarkemmat tiedot.

OTTELUT:

Kaudella 2024 pelaamme naisten nelosta ja osallistumme ainakin Suomen Cup:iin, Stadi Cup:iin ja Winter Liigaan

 

MAALINTEKIJÄT (2017-):

T13   T14   T15   T18   T18   N   N  
2017   2018   2019   2020   2021   2022   2023  
                           
Ellen 17 Ellen 11 Jonna 32 Jonna Jonna Laura Laura 12
Iisa 9 Malinen 11 Alisa 29 Alisa 6 Malinen 5 Romi 7 Vanessa 9
Mathilda 8 Jonna 9 Iisa 7 Laura 3 Laura 3 Fredrika 5 Malinen 5
Jonna 5 Mathilda 8 Saga 5 Margit 1 Alisa 3 Vanessa 4 Saga 5
Antonia 4 Wilma 4 Margit 4 Noona 1 Iisa 2 Tiia 4 Alisa 4
Othilia 4 Ronja 3 Mathilda 3 Astrid 1 Lumi 1 Saga 3 Fredrika 4
Margit 3 Margit 2 Senna 2 Malinen 1 Margit 1 Jonna 2 Tiia 3
Astrid 2 Jannica 2 Malinen 2     Vanessa 1 Ida 2 Astrid 3
Ronja 2 Katariina 1 Wilma 2         Malinen 1 Inka 1
Wilma 2 Senna 1 Lumi 1         Wilma 1 Jonna 1
Jannica 1     Astrid 1         Miranda 1 Pinja 1
Lumi 1                 Moa 1 Mia 1
Malinen 1                 Alisa 1    
Saga 1                        
                           
N                          
2024                          
Saga 6                        
Vanessa 4                        
Mia 3                        
Wilma 3                        
Laura 3                        
Romi 3                        
Malinen 1                        
Emma 1                        
Ada H 1                        
Mirva 1                        
Ebba 1                        

 

PELATUT OTTELUT (2015-) :

16/05/2024 PK-09 SV 2-2
N Nelonen Vanessa, Ebba
09/05/2024 SV JäPS 3-1
N Nelonen Ada H, Mirva, Romi
04/05/2024 OPedot SV 6-0
N Nelonen  
14/04/2024 SV HJK 1-4
Suomen Cup Laura
30/03/2024 SV PK-09 4-3
Harkkapeli Saga 3, Romi
28/03/2024 SV LPS 1-3
Suomen Cup Romi
24/03/2024 KäPa SV 1-2
Winter Liiga (I) Laura, Mia
24/03/2024 SV FC DB 3-2 rp
Winter Liiga Malinen, Wilma, Laura
23/03/2024 SV FC Kontu 0-7
Harkkapeli  
16/03/2024 SV KP75 3-6
Harkkapeli Vanessa, Mia, Saga
08/03/2024 JäPS SV 2-1
Harkkapeli Saga
02/03/2024 SV PPJ 1-2
Harkkapeli Saga
24/02/2024 SV KoiPS 1-3
Harkkapeli Mia
17/02/2024 SV HPS 0-1
Harkkapeli  
10/02/2024 HerTo SV 0-0
Winter Liiga  
10/02/2024 FC Hysteria SV 0-4
Winter Liiga Wilma 2, Emma, Vanessa
23/01/2024 SV ToTe 1-1
Harkkapeli Futsal Vanessa
13/01/2024 SV SA Penalty Shots 0-0
Winter Liiga  
16/12/2023 ToTe SV 1-0 rp
X-MASS Futsal (II)  
16/12/2023 SV FC Kasiysi 3-0
X-MASS Futsal Saga 2, Astrid
16/12/2023 FC Kasiysi SV 0-3
X.MASS Futsal Alisa 2, Astrid
16/12/2023 SV ToTe 1-0
X-MASS Futsal Saga
09/12/2023 SV KaPy 2-0
Winter Liiga Malinen, Vanessa
18/11/2023 KäPa SV 0-7
Winter Liiga Laura 2, Malinen 2, Vanessa, Alisa, Mia
05/11/2023 SV HAlku 2-0
Winter Liiga Saga, Pinja
06/10/2023 SV FC Viikingit 1-3
N Nelonen Saga
28/09/2023 SV PK-35 1-3 N Nelonen Laura
20/09/2023 FC Kirkkonummi SV 3-0
N Nelonen  
11/09/2023 HJK SV 2-1
N Nelonen Fredrika
06/09/2023 SV EPS 0-2
N Nelonen  
30/08/2023 SV PK-09 1-2
N Nelonen Malinen
17/08/2023 SV KoiPS 0-2
N Nelonen  
11/08/2023 TiPS SV 4-0
N Nelonen  
14/06/2023 SV KoiPS 0-7
N Nelonen  
11/06/2023 SV FC Hapottaa Jo 5-4 rp
Stadi Cup Fredrika, Astrid
10/06/2023 SV HJK 2-1
Stadi Cup Alisa, Fredrika
10/06/2023 RaKe SV 0-0
Stadi Cup  
09/06/2023 PEP SV 2-1 Stadi Cup Inka
09/06/2023 SV HAlku 4-0 Stadi Cup Laura, Malinen, Fredrika, Vanessa
08/06/2023 FC Penkinlämmittäjät SV 1-0
Stadi Cup  
08/06/2023 SV SA/Hot Shots 0-1
Stadi Cup  
05/06/2023 PK-09 SV 0-0
N Nelonen  
01/06/2023 SV OPedot 1-0
N Nelonen Vanessa
22/05/2023 Reipas SV 0-3 N Nelonen Vanessa, Laura, Tiia
17/05/2023 SV JäPS 2-0 N Nelonen Tiia 2
13/05/2023 KP75 SV 4-0 N Nelonen  
05/05/2023 SV FCFJ 0-2 N Nelonen  
23/04/2023 SV LoPa 0-3 Suomen Cup  
16/04/2023 SV JäPS 2-1 Harkkapeli Laura, Vanessa
19/03/2023 SV HPS 0-2 Suomen Cup  
04/03/2023 SV KoiPS 1-1 Harkkapeli Vanessa
19/02/2023 SVT06 SV 4-3 Harkkapeli Laura 2, Jonna
05/02/2023 KoiPS SV 0-2 Harkkapeli Vanessa, Laura
28/01/2023 JäPS SV 0-3 Harkkapeli Laura 3
24/01/2023 SV SVT06 1-0 Harkkapeli Vanessa
18/12/2022 PPS Voimanaiset SV 0-1 X-MASS Futsal (I) Tiia
18/12/2022 FC Håkan SV 0-1 rp X-MASS Futsal Tiia
17/12/2022 PPS Voimanaiset SV 0-2 X-MASS Futsal Laura 2
17/12/2022 SV FC Håkan 0-1 X-MASS Futsal  
17/12/2022 Avauspotku SV 4-3 X-MASS Futsal Tiia 2, Saga
04/10/2022 NJS SV 1-0 N Nelonen  
19/09/2022 TiPS SV 6-1 N Nelonen Alisa
13/09/2022 SV Reipas 3-0 N Nelonen Vanessa, Romi, Ida
07/09/2022 PK-09 SV 1-1 N Nelonen Jonna
24/08/2022 JäPS SV 2-1 N Nelonen Moa
16/08/2022 SV VanPa 3-0 N Nelonen Romi 2, Vanessa
10/08/2022 SV TiPS 2 0-5 N Nelonen  
16/06/2022 JäPS SV 2-1 N Nelonen Saga
11/06/2022 SV HIFK 0-1 Stadi Cup (III)  
10/06/2022 RaKe SV 1-5 Stadi Cup Laura 2, Jonna, Malinen, Wilma
10/06/2022 PK-35 SV 0-0 Stadi Cup  
10/06/2022 SV Takapihan Akatemia 3-2 Stadi Cup Laura 2, Fredrika
09/06/2022 SV Ponnistus 4-0 Stadi Cup Fredrika 3, Laura
07/06/2022 SV OPedot 1-7 N Nelonen Fredrika
31/05/2022 Joki SV 1-3 N Nelonen Romi 2, Saga
29/05/2022 Futura SV 3-0 Harkkapeli  
25/05/2022 SV PK-09 1-1 N Nelonen Miranda
11/05/2022 SV Reipas 1-0 N Nelonen Romi
06/05/2022 KP75 SV 4-1 N Nelonen Romi
25/04/2022 JoKi SV 1-3 Harkkapeli Vanessa 2, Laura
21/04/2022 SV SVT06 0-5 Harkkapeli  
20/03/2022 SV Futura 1-5 Harkkapeli Ida
03/03/2022 SV Futura 0-1 Harkkapeli  
18/01/2022 SV KP75 0-3 Harkkapeli  
18/11/2021 SV Jäntevä 0-0 Harkkapeli  
24/09/2021 Valtti SV 3-1 T18 Nelonen Vanessa
15/09/2021 SV Jäntevä 0-1 T18 Nelonen  
09/09/2021 KP75/TuPS SV 1-1 T18 Nelonen Alisa
18/08/2021 SV PPJ 3-2 T18 Nelonen Malinen 2, Iisa
13/08/2021 FC POHU SV 2-1 T18 Nelonen Laura
08/08/2021 SV SVT06 4-1 Harkkapeli Jonna 2, Malinen, Iisa
09/07/2021 RiPS SV 4-1 T18 Kolmonen Jonna
04/07/2021 SV TiPS 2-7 T18 Kolmonen Jonna 2
29/06/2021 Valtti SV 3-0 T18 Kolmonen  
22/06/2021 SV HyPS 1-1 T18 Kolmonen Margit
19/06/2021 I-HK SV 8-0 T18 Kolmonen  
13/06/2021 SV FC Kasiysi 0-3 Stadi Cup  
12/06/2021 SV EPS 1-0 Stadi Cup Malinen
11/06/2021 Ponnistus SV 0-2 Stadi Cup Lumi, Alisa
11/06/2021 SV HPS 0-4 Stadi Cup  
10/06/2021 SV FC Kontu 1-4 Stadi Cup Alisa
10/06/2021 HJK SV 4-0 Stadi Cup  
07/06/2021 SV MU 0-1 T18 Kolmonen  
30/05/2021 SV KP75/TuPS 2-0 Harkkapeli Laura, Malinen
16/05/2021 SV SVT06 1-4 Harkkapeli Laura
22/11/2020 SV MU 1-5 Harkkapeli Malinen
01/10/2020 SV NuPS 0-5 T18 Kolmonen  
22/09/2020 FC Kirkkonummi SV 13-0 T18 Kolmonen  
17/09/2020 SV HyPS 0-2 T18 Kolmonen  
10/09/2020 TipS SV 3-3 T18 Kolmonen Alisa 2, Astrid
04/09/2020 SV HJK 0-4 T18 Kolmonen  
26/08/2020 MU SV 2-1 T18 Kolmonen Alisa
18/08/2020 PuiU/MPS SV 6-0 T18 Kolmonen  
13/08/2020 SV FC Kontu 2-5 T18 Kolmonen Jonna 2
09/08/2020 HJK SV 5-1 T18 Kolmonen Alisa
02/08/2020 SV MU 1-3 T18 Kolmonen Alisa
31/07/2020 SV TiPS 0-0 T18 Kolmonen  
02/07/2020 SV PuiU/MPS 0-6 T18 Kolmonen  
27/06/2020 FC Kontu SV 7-0 T18 Kolmonen  
17/06/2020 NuPS SV 6-1 T18 Kolmonen Laura
06/06/2020 SVT06 SV 3-6 Harkkapeli Jonna 3, Laura 2, Noona
12/03/2020 JäPS SV 2-2 Harkkapeli Alisa, Margit
26/01/2020 SV SVT06 1-0 Harkkapeli Jonna
29/11/2019 Kotkan Jäntevä SV 1-1 Harkkapeli Alisa
21/11/2019 JäPS SV 1-0 Harkkapeli  
10/11/2019 SV FC Flora 0-3 Reval Cup  
10/11/2019 SV FC Kuusysi 0-3 Reval Cup  
09/11/2019 JK Tabasalu SV 1-0 Reval Cup  
09/11/2019 SV Estonia WU17 0-0 Reval Cup  
09/11/2019 FC Djursholm SV 1-0 Reval Cup  
04/10/2019 FC Espoo SV 2-0 T15 Kakkonen  
27/09/2019 SV HPS 1-2 T15 Kakkonen Iisa
17/09/2019 LoPa SV 0-1 T15 Kakkonen Mathilda
13/09/2019 SV HyPS 0-1 T15 Kakkonen  
06/09/2019 KP75/TuPS SV 0-6 T15 Kakkonen Alisa 3, Jonna, Margit, Astrid
31/08/2019 Ponnistus SV 0-7 T15 Kakkonen Jonna 3, Iisa 2, Margit, Wilma
22/08/2019 SV EPS 2-0 T15 Kakkonen Jonna, Wilma
15/08/2019 SV NuPS 3-0 T15 Kakkonen Jonna, Alisa, Malinen
11/08/2019 HAlku/AskU SV 1-4 T15 Kakkonen Jonna 3, Alisa
08/07/2019 SVT06 SV 4-3 Harkkapeli 8v8 Alisa 2, Iisa
11/06/2019 HPS SV 1-3 T15 Kakkonen Alisa 2, Malinen
08/06/2019 FCFJ SV 5-4 rp Stadi Cup Iisa
07/06/2019 EPS SV 0-1 Stadi Cup Alisa
07/06/2019 SV JIlves 1-1 Stadi Cup Alisa
06/06/2019 SV Honka 0-3 Stadi Cup  
06/06/2019 PuiU SV 5-1 Stadi Cup Alisa
30/05/2019 SV LoPa 3-0 T15 Kakkonen Jonna 2, Mathilda
24/05/2019 HyPS SV 1-2 T15 Kakkonen Alisa 2
15/05/2019 SV KP75/TuPS 7-2 T15 Kakkonen Jonna 4, Alisa, Iisa
10/05/2019 SV PuiU 2-1 T15 Kakkonen Alisa, Saga
03/05/2019 EPS SV 0-8 T15 Kakkonen Jonna 4, Margit 2, Senna, Lumi
26/04/2019 ViTa SV 1-3 T15 Kakkonen Jonna 3
18/04/2019 SV HAlku/AskU 2-0 T15 Kakkonen Alisa, Iisa
14/04/2019 SV SVT06 4-0 Harkkapeli Jonna 2, Alisa 2
31/03/2019 SV HyPS 1-1 Talviliiga Jonna
24/03/2019 KP75/TuPS SV 0-5 Harkkapeli Jonna 4, Saga
17/03/2019 SV KP75/TuPS 5-2 Harkkapeli 8v8 Alisa 3, Jonna 2
09/02/2019 Ponnistus SV 1-1 Talviliiga Alisa
02/02/2019 Honka SV 0-5 Talviliiga Alisa 2, Saga 2, Senna
16/01/2019 SVT06 SV 1-6 Harkkapeli Alisa 3, Mathilda, Jonna, Saga
12/01/2019 SV EBK 0-4 Talviliiga  
09/12/2018 SV I-HK 0-2 Talviliiga  
18/11/2018 SV FC Reipas 1-1 Talviliiga Mathilda
03/11/2018 FC Kuusysi 05 SV 6-0  Harkkapeli  
27/10/2018 SV EPS 4-0 Talviliiga Malinen 2, Ellen, Jannica
06/10/2018 SV NuPS 2-2 T14 Kakkonen Malinen 2
28/09/2018 KP75/TuPS SV 2-3 T14 Kakkonen Malinen, Ronja, Wilma
24/09/2018 HJK SV 5-1 T14 Kakkonen Ellen
12/09/2018 HyPS SV 0-0 T14 Kakkonen  
06/09/2018 SV PuiU 3-3 T14 Kakkonen Ronja, Margit, Ellen
29/08/2018 Tips SV 6-0 T14 Kakkonen  
26/08/2018 SV EPS 7-0 T14 Kakkonen Malinen 3, Jannica, Katariina, Mathilda, Ellen
15/08/2018 VJS SV 0-3 T14 Kakkonen Jonna 2, Ellen
12/08/2018 SV FC Kuusysi 1-1 T14 Kakkonen Margit
11/06/2018 MU SV 3-2 T14 Kakkonen Jonna, Malinen
10/06/2018 SV HyPS 0-7 Stadi Cup  
09/06/2018 HyPS II SV 0-1 Stadi Cup Jonna
08/06/2018 SV PuiU 0-2 Stadi Cup  
08/06/2018 EPS SV 0-5 Stadi Cup Jonna 2, Mathilda, Ellen, Wilma
08/06/2018 SV LoPa 1-0 Stadi Cup Jonna
07/06/2018 Honka SV 3-1 Stadi Cup Ellen
07/06/2018 SV FC Espoo 2-0 Stadi Cup Ellen, Malinen
31/05/2018 SV HyPS 0-2 T14 Kakkonen  
25/05/2018 FC Kuusysi SV 0-1 T14 Kakkonen Mathilda
21/05/2018 SV KP-75/TuPS 6-0 T14 Kakkonen Jonna 2, Malinen, Jannika, Ronja, Wilma
10/05/2018 SV MU 1-1 T14 Kakkonen Ellen
24/04/2018 HyPS SV 1-1 T14 Kakkonen Mathilda
18/04/2018 SV FC Kuusysi 0-0 T14 Kakkonen  
07/04/2018 KP-75/TuPS SV 0-3 T14 Kakkonen Mathilda 2, Wilma
13/01/2018 SV KP-75 5-0 Harkkapeli Ellen 2, Corina, Mathilda, Senna
03/12/2017 Honka SV 2-0 Pajulahti turnaus  
03/12/2017 Kuusysi SV 0-1 Pajulahti turnaus Othilia
02/12/2017 SV Honka 0-6 Pajulahti turnaus  
02/12/2017 OsPa SV 3-0 Pajulahti turnaus  
02/12/2017  SV  KP-75 4-0 Pajulahti turnaus Ellen 4
01/12/2017 FC Espoo  SV 1-0 Pajulahti turnaus  
19/11/2017 KP-75  SV 0-4 Harkkapeli Antonia 2, Mathilda ja Margit
07/10/2017 KoiPS/KOPSE SV 1-0 T13 Ykkönen  
28/09/2017 SV FC Kuusysi 1-3 T13 Ykkönen Ellen
24/09/2017 FC Esppoo SV 8-1 T13 Ykkönen Malinen
16/09/2017 HPS SV 1-1 T13 Ykkönen Mathilda
14/09/2017 SV HJK 0-3 T13 Ykkönen  
02/09/2017 KP-75 SV 4-1 T13 Ykkönen Mathilda
17/08/2017 SV FC Wild 0-2 T13 Ykkönen  
11/08/2017 FC Loviisa SV 5-1 T13 Ykkönen Iisa, Astrid
04/08/2017 Aschersleben (GER)   SV 0-2 Harkkapeli Jannica, Antonia
04/08/2017 KP-75   SV 4-1  Harkkapeli Ellen 
27/07/2017 Halku   SV 0-3 Harkkapeli Othilia, Jonna, Ellen
15/06/2017 SV   TiPS 1-3  T13 Kakkonen Ellen
13/06/2017 SV   Ponnistus 2-0  T13 Kolmonen  Margit, Jonna 
09/06/2017 SV   FC Espoo 2-0 Stadi Cup  Saga, Ellen
09/06/2017 JäPS/TuPS  SV  1-0 Stadi Cup  
08/06/2017 SV   Honka 0-1 Stadi Cup  
08/06/2017 VJS 0405  SV 1-0 Stadi Cup  
07/06/2017 SV   HooGee 0-2 Stadi Cup    
07/06/2017 PEP 0405  SV 0-0 Stadi Cup  
06/06/2017 KOPSE  SV 1-2 Stadi Cup  Ellen 2
06/06/2017 SV   Halku 2-0 Stadi Cup  Ellen, Iisa
27/05/2017 KP-75   SV 0-3 T13 Kolmonen  Erin, Iisa 2
25/05/2017 HPS   SV 2-2 T13 Kakkonen  Iisa, Ellen
22/05/2017 Kontu/Viikingit YJ2   SV   2-0  T13 Kolmonen  
18/05/2017 SV   KOPSE/KoiPS 3-0 T13 Kakkonen  Mathilda, Ellen 2
15/05/2017 Halku   SV  5-1 T13 Kolmonen  Saga
11/05/2017 PPS/Pelikaanit   SV  3-4  T13 Kakkonen   Mathilda, Astrid, Ellen 2 
04/05/2017 SV   NJS/05  1-0  T13 Kakkonen   Mathilda 
03/05/2017 Ponnistus   SV  3-3  T13 Kolmonen   Ronja, Antonia, Margit 
27/04/2017 SV   Gnistan  3-0  T13 Kakkonen   Iisa 2, Jonna 
25/04/2017 SV   KP-75  1-0  T13 Kolmonen   Saga 
20/04/2017 FC Kontu/Viikingit  SV 3-0  T13 Kolmonen   
19/04/2017 PEP   SV  1-3  T13 Kakkonen   Jonna, Iisa (rp), Mathilda 
11/04/2017 SV   Halku  1-2  T13 Kolmonen   Lumi 
15/03/2017 SV   FC POHU 5-0  Harkkapeli   Ronja, Othilia 2, Jannica 2 
15/03/2017 SV   KOPSE/KoiPS 0-1  Harkkapeli   
14/03/2017 SV  SVP/T0302 1-3 Harkkapeli  Wilma
19/02/2017 Fc Kontu/Viikingit YJ   SV 0-2 Harkkapeli  Wilma, Mathilda
12/02/2017 SV   FC Lovisa 0-4 Harkkapeli  
29/01/2017 SV   KP-75 (kilpa) 1-3 Harkkapeli  Jonna
29/01/2017 SV   KP-75 (haaste) 1-1 Harkkapeli  Mathilda
22/01/2017 Tips   SV 0-0 Miniturnaus (haaste)  
22/01/2017 Gnistan   SV 3-0 Miniturnaus (haaste)  
14/01/2017 KP-75 (kilpa)   SV 4-2 Harkkapeli Jonna, Iisa
30/12/2016 FC Espoo  SV  0-4 Harkkapeli Mathilda, Ronja, Ellen 2
18/12/2016 SV  FCFJ 1-0 Harkkapeli Ronja
02/10/2016 HPS SV 0-2 T12 Ykkönen Emilia, Nea
25/09/2016 SV KoiPS 0-2 T12 Ykkönen  
16/09/2016 Valtti SV 7-1 T12 Ykkönen Nea
06/09/2016 SV LPS 0-1 T12 Ykkönen  
03/09/2016 FC Kuusysi SV 2-2 T12 Ykkönen Wilma, Nea
28/08/2016 SV FC Kontu 3-3 T12 Ykkönen Nea 2, Elina
20/08/2016 KP-75 SV 5-0 T12 Ykkönen  
14/08/2016 SV JoKi 1-1 T12 Ykkönen Elina
10/08/2016 FC Viikingit SV 0-1 T12 Ykkönen Saga
07/08/2016 SV HJK 0-1 rp Masto Cup  
07/08/2016 MPS SV 1-0 Masto Cup  
07/08/2016 PuiU SV 0-0 Masto Cup  
06/08/2016 TiPS SV 0-0 Masto Cup  
06/08/2016 SV FC Kuusysi 0-0 Masto Cup  
06/08/2016 EPS SV 1-2 Masto Cup  
14/06/2016 LPS SV 8-0 T12 Alue  
04/06/2016 SV FC Kontu 3-6 T12 Alue Vanessa, Nea, Elina
28/05/2016 JäPS/TuPS SV 8-2 T12 Alue Vanessa 2
17/05/2016 SV HyPS 1-1 T12 Alue Nea
15/05/2016 SV LPS 3-7 T12 Alue Emilia, Elina
29/04/2016 FC Kontu SV 3-0 T12 Alue  
19/04/2016 SV JäPS/TuPS 0-4 T12 Alue  
03/04/2016 HyPS SV 4-1 T12 Alue Nea
06/09/2015 NuPS SV 0-0 Karuselliturnaus  
06/09/2015 FCFJ SV 0-0 Karuselliturnaus  
06/09/2015 Lepa SV 1-0 Karuselliturnaus  
05/09/2015 SV MU 0-0 Karuselliturnaus  
05/09/2015 LePa SV 0-0 Karuselliturnaus  
05/09/2015 SV KoiPS 0-0 Karuselliturnaus  
 

 

 

 

 

Kapteenisto kaudelle 2024: Saga (C), Viveka, Katriin ja Wilma

Kauden 2023 palkitut:

Kehittyjä Viivi

Tsemppari Alli

Aktiivi Laura

 

Joukkueen säännöt / Lagets regler:

1. Kannustetaan toisia kentällä! Pyritään sanomaan joka treeneissä/peleissä jotain positiivista muista. Ketään ei kiusata, vaan futiksessa olemme yhtenäinen joukkue jossa kaikki tulevat toimeen keskenään.
2. Vaikka äänen käyttö kentällä onkin suotavaa, kuunnellaan kuitenkin valmentajien ohjeita huolellisesti. Yksi puhuu kerrallaan.
3. Tulen ajoissa tapahtumiin ja pidän huolta omista tavaroistani (huolehdin että pallo on pumpattu, en jätä vaatteita ym. kentälle). Kunnioitan myös muiden tavaroita, enkä koske niihin ilman lupaa.
4. Teen aina parhaani. Vaikka joskus voi olla huono päivä, annan kuitenkin muille rauhan keskittyä ja mahdollisuuden oppia.
5. Pyrin parhaani mukaan harjoittelemaan valmentajien antamia kotitehtäviä. Joukkuetreeneissä harjoittelemme joukkueen kannalta tärkeitä harjoituksia, joten omaa tekniikkaa pitää hioa omalla ajalla, mikäli haluaa kehittyä taitavaksi pallonkäsittelijäksi.
6. Ymmärrän, että kaikki pelipaikat ovat tärkeitä. Vaikka valmentajat pyrkivät kuuntelemaan pelaajia ja heidän toiveitaan, joukkueessa on kuitenkin monta pelaajaa ja välillä joutuu tekemään kompromisseja joukkueen eteen.
7. Pidetään hauskaa! Tehdään yhdessä futiksesta kiva harrastus koko joukkueelle.

1. Vi hejar på varandra på planen! Varje träning försöker vi säga något positivt om någon annan. Vi har nolltolerans för mobbning. I fotis är vi ett gemensamt lag där alla kommer överens med varandra.
2. Vi lyssnar på tränarnas insruktioner och kommer ihåg att en i taget har muntur.
3. Jag kommer i tid till träningar/matcher och håller reda på mina egna saker (pumpar bollen, kommer ihåg att ta med mig alla saker osv.) Jag respekterar även andras saker, och rör inte dem utan lov.
4. Jag gör alltid mitt bästa. Även om man ibland kan ha en dålig dag, ger jag lugn och ro åt de andra så att de kan koncentrera sig och lära sig nytt.
5. Jag övar på hemuppgifterna så gott jag kan. I lagträningarna hinner vi inte slipa var och ens personliga bollteknik, och därför är det viktigt att träna på egen hand.
6. Jag förstår att alla spelplatser är viktiga. Även om tränarna gör sitt bästa för att lyssna på spelarna och deras önskemål, måste man ibland göra kompromisser för lagets bästa, eftersom vi har många spelare i laget.
7. Ha roligt! Tillsammans skapar vi en kul hobby för hela laget.